Wiata śmietnikowa – zastosowanie

Wiata śmietnikowa zwana także altaną śmietnikową ma zastosowanie praktycznie na każdym osiedlu mieszkalnym, jak również na działce prywatnej. Jej główna rola polega na odgrodzeniu odpadów komunalnych, a także ich łatwiejszym przechowywaniu i segregowaniu. W ten też sposób ogranicza się dostęp do śmieci przede wszystkim osobom niepowołanym czy szkodnikom. Dodatkowo chroni się je przed działaniem czynników atmosferycznych, co przekłada się równocześnie na ochronę środowiska naturalnego. Ponadto wiaty ułatwiają przekazywanie odpadów do służb komunalnych.

 

Wiata śmietnikowa – konstrukcja stalowa

Ostatnimi laty niezwykle popularne stały się zadaszone wiaty śmietnikowe wykonane w formie konstrukcji stalowych, składające się między innymi z blachy, druków i innych elementów, jak profile stalowe, kształtowniki, kątowniki, płaskowniki. Odpowiednie ich zabezpieczenie, na przykład poprzez malowanie proszkowe doskonale chroni wiatę na długie lata przed działaniem czynników zewnętrznych. Istnieje ponadto możliwość wyboru koloru konstrukcji zgodnie z paletą RAL. Najczęściej jednak wybierane są barwy czarne, szare, brązowe i zielone. Warto także zwrócić uwagę na zadaszenie wiaty, które może być jednospadowe oraz dwu- i czterospadowe w zależności od typu materiału, czy wielkości wiaty. Dach wykonuje się najczęściej z trwałej i wytrzymałej blachy, która chroni cały obiekt przed deszczem, śniegiem oraz promieniowaniem słonecznym. Projektując konstrukcję altany śmietnikowej pod kątem jej wymiarów, należy na pewno wziąć pod uwagę fakt, iż wewnątrz wiaty musi znaleźć się miejsce dla jej użytkowników. Równie ważna jest też możliwość wyciągnięcia z obiektu kubłów i koszy.

 

Konstrukcje stalowe w firmie Tarmet

Poza profesjonalnymi wiatami śmietnikowymi o dużych gabarytach wykonujemy także obudowy na pojemniki na śmieci. Konstrukcje tego rodzaju składają się z paneli stalowych oczywiście z zadaszeniem. Są one dopasowane do standardowych kubłów. Ich główna rola polega na estetycznym schowaniu koszów oraz ich zabezpieczeniem. Nasi Klienci bardzo często decydują się na tego rodzaju rozwiązania, ponieważ poza funkcją użytkową pozwalają one zadbać o estetyczny wygląd ogrodu.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi realizacjami konstrukcji stalowych.