Ogrodzenia panelowe  – korzyści

 

Ogrodzenia panelowe występują w różnych wzorach, wymiarach, formach i zdobieniach. Oczywiście ich ostateczny kształt przede wszystkim zależy od zapotrzebowania i upodobań Klientów. A właściwie dobrane poza swoją funkcjonalnością idealnie współgrają z otoczeniem i sąsiadującą architekturą. Obecnie cieszą się one bardzo dużą popularnością ze względu na cały szereg różnych zalet i korzyści. Ogrodzenia wykonane z metalu są niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem. Ponadto ich cena jest wyjątkowo atrakcyjna w stosunku do jakości. Wykonane z dobrej jakości materiałów i zabezpieczone odpowiednią powłoką ochronną są niezwykle trwałe i służą nam przez bardzo długie lata. W odróżnieniu też od na przykład elementów drewnianych nie wymagają stałej i regularnej konserwacji. Bardzo często również służą nam jako stelaż do ozdobnych roślin pnących.

 

Zastosowanie paneli odrodzeniowych

 

Ogrodzenia panelowe mają bardzo szeroki zakres zastosowań, chociażby ze względu na możliwość montażu ich w przeróżnych kombinacjach. Idealnie sprawdzą się do ochrony między innymi:
posesji prywatnych, gdzie stanowią zabezpieczenie przed zwierzyną;
domów jednorodzinnych;
– terenów i obiektów przemysłowych i placów budowy;
– strzeżonych parkingów i magazynów;
– szpitali, szkół i jednostek wojskowych;
ogrodów, sadów i działek;
placów zabaw, obiektów sportowych i innych budynków użyteczności publicznej;
– mogą też stanowić zabezpieczenie tymczasowe według potrzeb.

 

Ogrodzenia panelowe – malowanie proszkowe

 

Malowanie proszkowe ogrodzeń jest bardzo popularną metodą stosowaną w dzisiejszym lakiernictwie. Oczywiście w ten sposób możemy też uzyskać każdą dowolną kolorystykę. W pierwszym etapie powierzchnie zostają solidnie oczyszczone metodą śrutowania lub piaskowania w celu usunięcia zanieczyszczeń nawet z najtrudniej dostępnych zakamarków. Natomiast po nałożeniu farby proszkowej malowane elementy utwardza się w wysokiej temperaturze w specjalnie do tego przeznaczonych piecach. W efekcie końcowym cieszymy się ich pięknym i estetycznym wyglądem przez długie lata. Ponieważ malowanie proszkowe idealnie zabezpiecza przed działaniem czynników atmosferycznych, na które to właśnie w szczególności narażone są ogrodzenia zewnętrzne. Dodatkowo w procesie lakierowania nabywają one znacznie lepszą wytrzymałość termiczną i mechaniczną oraz odporność na korozję.