Gięcie blachy i inne obróbki blacharskie

Gięcie blachy należy do jednych z podstawowych obróbek metali. W firmie Tarmet jako zespół wykwalifikowanych pracowników wykonujemy usługi perfekcyjnego gięcia blach oraz realizujemy kompletne zamówienia pod prace dekarskie i wykończeniowe. Nasze zaplecze technologiczne zapewnia uzyskanie elementów najwyższej jakości z nienaganną powtarzalnością kształtów. Dbając o jak najlepszą precyzję zaginania staramy się jednocześnie dany surowiec wykorzystać do maksimum, ograniczając w ten sposób ilość odpadów.

Rodzaje pras krawędziowych wykorzystywanych do gięcia blachy

Do zaganiania i wyginania arkuszy blach pod dowolnym kątem oraz ich karbowania wykorzystywane są maszyny nazywane prasami. Ich podstawowym parametrem jest siła nacisku wyrażona w tonach. Istotna pozostaje również maksymalna długość gięcia, liczba osi czy prędkość gięcia. I tak prasy krawędziowe dzielimy na: hydrauliczne, pneumatyczne, elektryczne oraz mechaniczne. Największą siłą nacisku charakteryzują się te wymienione w pierwszej kolejności. Stąd też prasy hydrauliczne idealnie nadają się do grubych i jednocześnie długich arkuszy. Atutem prasy pneumatycznej z kolei jest znacznie szybsza praca, w wyniku której można uzyskiwać całe serie nieco mniejszych elementów.

Gięcie stali nierdzewnej i blachy aluminiowej

Najczęściej zaginane materiały to stal odporna na korozję oraz charakteryzująca się dobrymi parametrami blacha aluminiowa. Idealnie sprawdza się ona na przykład jako trwałe pokrycie dachu. Jej istotna zaletą jest odporność na czynniki zewnętrzne, w tym atmosferyczne. Ponadto jest lekka i plastyczna, dzięki czemu jej obróbka jest stosunkowo szybka.

Gięcie blachy  w firmie Tarmet

Usługi gięcia blachy wykonujemy na pneumatycznej prasie krawędziowej o nacisku 60 ton.

  • Max długość elementu: 2500 [mm].
  • Max grubość materiału: 4 mm stal czarna / 5 mm aluminium.

Zapraszamy do współpracy, kontakt tel. 721907461.

 

20191204 123318